Az EU nem meri Líbiában hagyni képviseletét
Átmenetileg kivonták Líbiából az Európai Unió külképviseletét.
Átmenetileg kivonták Líbiából az Európai Unió külképviseletét.
Hatályba lépnek péntektől a gazdasági szankciók Oroszországgal szemben.
Bár a földgáz és a kőolaj importjának leállítását nem lépte meg az Európai Unió, mert azzal maguk alatt is vágnák a fát, még így is az orosz gazdaság húsába vágó szankciókról döntöttek kedden a tagállamok. A zömmel a pénzügyi, illetve energetikai szektort érintő korlátozások már komolyan fájhatnak majd az oroszoknak. Cserébe viszont az EU, illetve a Nyugat is hasonló arányú viszontlépésekre számíthat. Magyarországon a paksi bővítés egyelőre nem lehet veszélyben, ám a gépeket, járműveket, gyógyszereket gyártó cégeknek, és élelmiszer-ipari vállalatoknak lehet félnivalójuk. Minden ráadásul attól is függ, meddig maradnak a szankciók, és hogy később még bővítik-e azok körét.
Az orosz külügyminisztérium szerdán közölte, hogy az országgal szemben bevezetett uniós szankciók elkerülhetetlenül magasabb energiaárakhoz fognak vezetni.
Veszélyeztetik az együttműködést a biztonsági kérdésekben az Európai Unió Moszkva ellen elrendelt szankciói - hangoztatta szombati közleményében az orosz külügyminisztérium.
A legfontosabb versenyfutás ma az, hogyan lehet egy olyan államot kitalálni, mely sikeressé tesz egy nemzetet - mondta Orbán Viktor kormányfő Tusnádfürdőn, a bálványosi szabadegyetemen tartott előadásában. A kormányfő szerint a liberális demokráciának leáldozott, emellett példaként hozott olyan "sztárországokat", mint Oroszország, vagy Törökország. A miniszterelnök szerint eljött a munka alapú társadalom korszaka Magyarországon, emellett az állam újjászervezéséről is értekezett. Orbán a civil társadalmat is bírálta, szerint itt külföldiek által fizetett politikai aktivisták vannak.
Magyar hajózási szakemberek hátrányosnak és feleslegesnek tartják a belvízi árufuvarozó és személyszállító hajókon dolgozók munkaidejének szabályozására vonatkozó, új uniós javaslatot - közölte a Magyar Hajózási Országos Szövetség (Mahosz) és a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének (MBFSZ) elnöke az MTI kérdésére.
Ülést tartottak Brüsszelben a tagországok nagykövetei, és megegyeztek abban, hogy az eddigieknél átfogóbb szankciókra készülnek Oroszországgal szemben.
Csütörtökön újabb szankciókat jelzett Oroszország számára az Európai Unió. A bejelentett, vagy tervbe vett szankciók jelentős részben az orosz pénzügyi rendszert érintenék, de az energiaszektor és az uniós fegyverexport tilalma is bekerülhet a körbe. A határozott szankciók keményen Oroszország húsába vágnak, ám a létfontosságú területekhez nem nyúlt igazán komolyan az EU.
Négy könyvvizsgálói jelentés eredményétől teszi függővé az Európai Bizottság regionális politikai főigazgatósága, hogy zöld jelzést adjon-e azoknak a kifizetéseknek, amelyek a támogatások lebonyolításáért felelős magyar intézményrendszer április közepi átalakítása óta és azt követően váltak illetve válnak esedékessé – értesült a Bruxinfo. A napokban ugyanis ismét olyan hírek jelentek meg, hogy április óta nem érkeztek pénzek Brüsszelből.
Kiszivárgott egy uniós dokumentum, melyben az Európai Bizottság felvázolja, hogy milyen különböző szankciókat lehetne még életbe léptetni Oroszország ellen. A legdurvább esetben a földgáz és kőolaj uniós importjának leállítása is szóba jöhet. Ha a komolyabb opciók közül válogat az EU, akkor az akár több száz milliárd dolláros lyukat is üthetne az orosz büdzsén. Az orosz földgáz importja ugyanakkor sokkolná az európai gazdaságot.
Az Unió polgárai nem számíthatnak kegyeletre. Nejlonzacskóban végzik, vízihullaként.
Április végén arról érkezett hír, hogy minden Magyarországnak járó uniós forrást befagyasztott Brüsszel. A Miniszterelnökség és az Európai Bizottság is azt közölte akkor, hogy nem függesztették fel a Magyarországnak járó uniós támogatások kifizetését. A magyar kormány időközben viszont egyetlenegy számlát sem küldött el Brüsszelnek április óta a 444.hu szerint. Az EB továbbra is vizsgálja a magyar intézmények átalakítását, és fenntartja magának a jogot, hogy ha kapna számlát, akkor azt ne fizesse ki.
Egy német minimálbéres kétszer annyit fog keresni, mint amennyit az a magyar dolgozó kap, aki átlagbérért dolgozik. Luxemburgban közel 600 ezer forintnak felel meg a legkisebb kereset. Ha a nettó béreket nézzük, a kép még lehangolóbb. Csaknem annyit visz haza egy magyar minimálbéres, mint egy montenegrói vagy egy szerb.
Orbán Viktor legutóbbi brüsszeli kalandjáról, a Jean-Claude Juncker megválasztása körüli vitáról ír az Economist, de a cikkben szó van a paksi bővítésről is.
Az Egyesült Államok szerdán tovább szigorított Oroszország elleni szankcióin az ukrajnai konfliktus miatt, bár hagyott még lehetőségeket későbbi büntetésekre is. Az Európai Unió szintén kibővíti a vállalatok, jogi személyek körét, amelyek büntetőintézkedésekkel sújthatók az ukrán válság miatt – derült ki az állam-, illetve kormányfők rendkívüli csúcstalálkozóján szerda éjjel elfogadott zárónyilatkozatból.
Ki az a politikus, aki esélyes, hogy nemsokára betöltse az egységesülő Európa egyik legfontosabbá váló pozícióját?
A kormány lenyúlná a legszebb tokaji szőlőbirtokot, az új fejlesztési miniszter tisztogatási akciót indított Simicska és Nyerges bizalmasai ellen, Simicska cégeit egy visszamenőleges különadóval is megsarcolnák, Kósa Lajos pedig Matolcsyéktól kér pénzt a Munkácsy-trilógia egyik darabjára. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
Angela Merkel német kancellár lesz a díszvendége a kedden Dubrovnikban megrendezésre kerülő, Brdo-Brioni folyamat elnevezésű fórum csúcstalálkozójának, amelyen a nyugat-balkáni országok államfői vesznek részt.
Kelet-ukrajnai orosz szeparatista vezetők vannak azon a szombaton közzétett 11 fős listán, amellyel kiegészítették az ukrajnai válság kapcsán európai uniós szankciók által sújtottak névsorát.